Aktualności

Kodeks etyki SKwP w rękach Prezydenta RP

Prof. Anna Karmańska – przewodnicząca Komisji Etyki SKwP, wzięła udział w debacie „Osoba i czyn w państwie demokratycznym i prawnym – Wolność i odpowiedzialność”, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim 11 czerwca br.

więcej »

Prezes Zarządu Głównego o Stowarzyszeniu i rachunkowości

O wpływie Stowarzyszenia na kształtowanie prawa bilansowego, edukacji zawodowej księgowych, obowiązku ustawicznego doskonalenia zawodowego i działaniach na rzecz młodzieży wkraczającej do zawodu mówi prezes Zarządu Głównego SKwP - Franciszek Wala w wywiadzie dla miesięcznika "Rachunkowość".

więcej »

Poczucie bezpieczeństwa po deregulacji

O przygotowanych przez Stowarzyszenie "bezpiecznym narzędziu" i rozwiązaniach, które pomogą księgowym i przedsiębiorcom poczuć się po deregulacji bezpiecznie z wiceprezesem Zarządu Głównego - Jerzym Konieckim rozmawia Wiesława Moczydłowska.

więcej »

Przedsiębiorstwa produkcyjne i usługowe - ankieta

Komisja ds. Doskonalenia Przepisów i Zasad Rachunkowości Rady Naukowej SKwP przygotowała ankietę, poświęconą kalkulacji kosztów w polskich przedsiębiorstwach. Wyniki ankiety posłużą doskonaleniu systemu certyfikacji zawodu księgowego poprzez wskazanie wiedzy i umiejętności w zakresie rachunku kosztów, jakie powinny posiadać osoby legitymujące się certyfikatem SKwP. Wyniki ankiety zostaną także wykorzystane przy opracowaniu Krajowego Standardu Rachunkowości pt.: „Koszt wytworzenia jako podstawa wyceny zapasów”.

więcej »

Dylemat etyczny - jak postępować?

Komisja Etyki, działająca przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, aby ułatwić osobom związanym zawodowo z rachunkowością wybór postępowania w sytuacji dylematu etycznego, przygotowała rekomendowany schemat postępowania.

więcej »

Konkursy Stowarzyszenia rozstrzygnięte

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów autorom nagrodzonych oraz wyróżnionych prac w 45. konkursie na najlepsze prace z rachunkowości oraz w 3. konkursie na najlepsze opracowania dylematów etycznych odbyło się 30 czerwca 2014 r. w siedzibie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w Warszawie. GALERIA


Polecamy